Názov
školy
|
Základná škola s materskou školou Skačany 539
|
Adresa
školy
|
958 53 Skačany
|
|
Telefón |
038/7488181
|
E-mail
|
zs.skacany@gmail.com
|
www
stránka
|
zsskacany.edupage.org
|
Zriaďovateľ
|
Obec Skačany
|
|
|
Priezvisko, meno
|
Telefón
|
Služ. mobil
|
e-mail
|
Riaditeľ
|
Mgr. Darina Kurilová |
038/7488181
|
|
zs.skacany@gmail.com
|
|
ZRŠ pre ZŠ |
Mgr. Mária Ďurišová |
|
|
|
|
ZRŠ pre MŠ |
Jana Ďatelinková |
|
0908461991
|
|
Zastúpenie
|
Titl., priezvisko, meno |
Kontakt |
|
predseda |
Mgr. Martina Gašparovičová |
038/7488181 |
|
pedagogickí zamestnanci |
|
|
|
- za MŠ |
Miriam Maslenová |
0908461991 |
|
- ostatní zamestnanci |
Mária Miklašová |
038/7477367
|
|
- zástupcovia rodičov |
Mgr. Iveta Kučerková |
|
|
|
Mgr. Jana Kližanová |
|
|
|
Ingrid Mikulová |
|
|
|
Adriana Križanová |
|
|
zástupca zriaďovateľa |
Ing. Daniela Mekýšová |
|
|
|
Emil Ďuriš |
|
|
|
Bibiána Doležalová |
|
|
|
Mária Kosnovská |
|
|
Názov MZ a PK |
Vedúci |
Zastúpenie predmetov |
|
MZ 1.-4. ročníka |
Mgr. Adriana Juríková |
1.-4. ročník |
|
PK spoločenskovedných predmetov |
Mgr. Martina Gašparovičová |
SJL, ANJ, RUJ, DEJ |
|
PK prírodovedných predmetov |
Mgr. Zuzana Šútorová |
MAT, FYZ, CHE, BIO/PRI, GEG/ZEM |
|
PK výchov |
Mgr. Milan Minarovjech |
OBN/OBV, TSV/TEV, HUV, VYV, TEH, NBV |
Počet žiakov školy: 107
Počet tried: 9
|
Ročník: |
1. |
2. |
3. |
4. |
5. |
6. |
7. |
8. |
9. |
Spolu |
|
počet tried |
1 |
1 |
1 |
1 |
1 |
1 |
1 |
1 |
1 |
9 |
|
počet žiakov |
9 |
9 |
9 |
10 |
10 |
13 |
11 |
18 |
18 |
107 |
|
z toho ŠVVP |
0 |
1 |
3 |
0 |
1 |
2 |
0 |
3 |
5 |
15 |
|
z toho v ŠKD |
5 |
3 |
5 |
1 |
1 |
0 |
0 |
0 |
0 |
15 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2010: súčet 13/ počet dievčat 5
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2010: súčet 10/ počet dievčat 5
Počet
detí s odloženou školskou dochádzkou: súčet 3/ počet dievčat 0
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2011
|
|
Nižší ročník |
5.roč. |
6.roč. |
7.roč. |
8.roč. |
9.roč. |
Spolu |
|
Počet žiakov |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
18 |
18 |
|
|
Gym 8.roč |
Gym 6.roč |
Gym 4.roč |
SOŠ |
OU |
Iné |
Spolu |
|
prihlásení |
0 |
0 |
5 |
13 |
0 |
0 |
18 |
|
prijatí |
0 |
0 |
5 |
13 |
0 |
0 |
18 |
|
% úspešnosti |
|
|
100 |
100 |
|
|
100 |
Trieda
|
SJL |
ANJ |
RUJ |
MAT |
INF |
BIO |
FYZ |
CHE |
DEJ |
GEG |
OBN |
NBV |
HUV |
VYV |
TEH |
TSV |
PDA |
VLA |
PVC |
SEE |
THD |
Ø tr. |
Spr |
|
I. |
1,00 |
1,06 |
|
1,00 |
|
|
|
|
|
|
|
VDV |
1,00 |
1,00 |
|
1,00 |
1,00 |
|
|
|
|
1,01 |
1 |
|
II. |
1,44 |
1,11 |
|
1,44 |
1,00 |
|
|
|
|
|
|
VDV |
1,00 |
1,05 |
|
1,00 |
1,00 |
1,05 |
|
|
|
1,12 |
1 |
|
III. |
1,82 |
1,38 |
|
1,69 |
1,00 |
|
|
|
|
|
|
VDV |
1,00 |
1,12 |
|
1,00 |
1,44 |
1,44 |
|
|
|
1,21 |
1 |
|
IV. |
1,80 |
1,75 |
|
2,30 |
|
|
|
|
|
|
|
VDV |
1,00 |
1,15 |
|
1,00 |
2,30 |
2,05 |
1,10 |
|
|
1,60 |
1 |
|
V. |
1,90 |
1,90 |
|
1,85 |
1,00 |
1,75 |
|
|
1,65 |
1,90 |
1,50 |
1,15 |
1,10 |
1,40 |
|
1,10 |
|
|
|
|
|
1,52 |
1 |
|
VI. |
2,79 |
2,75 |
2,03 |
2,34 |
1,00 |
2,30 |
1,92 |
2,12 |
1,83 |
2,33 |
2,02 |
1,21 |
1,08 |
1,42 |
|
1,33 |
|
|
|
|
|
1,90 |
1 |
|
VII. |
2,18 |
2,00 |
1,91 |
2,00 |
1,00 |
1,96 |
2,18 |
1,86 |
1,40 |
1,64 |
1,54 |
1,00 |
1,00 |
1,32 |
|
1,04 |
|
|
|
1,00 |
1,00 |
1,53 |
1 |
|
VIII. |
2,92 |
2,03 |
|
2,55 |
|
1,89 |
1,77 |
2,24 |
1,91 |
1,97 |
1,63 |
1,16 |
1,22 |
1,41 |
1,30 |
1,26 |
|
|
|
|
|
1,80 |
1 |
|
IX. |
3,00 |
1,81 |
|
2,78 |
|
2,11 |
1,77 |
2,22 |
2,61 |
1,99 |
1,55 |
1,00 |
1,00 |
1,06 |
1,00 |
1,00 |
|
|
|
|
|
1,77 |
1 |
Spolu |
2,09 |
1,75 |
1,97 |
1,99 |
1,00 |
2,00 |
1,91 |
2,11 |
1,88 |
1,96 |
1,65 |
1,10 |
1,04 |
1,21 |
1,15 |
1,08 |
1,43 |
1,51 |
1,10 |
1,00 |
1,00 |
1,49 |
1,00 |
|
Trieda |
Počet |
Prospeli |
Neprospeli |
Neklasifikovaní |
|
I. |
9 |
9 |
0 |
0 |
|
II. |
9 |
9 |
0 |
0 |
|
III. |
9 |
9 |
0 |
0 |
|
IV. |
10 |
10 |
0 |
0 |
|
V. |
10 |
10 |
0 |
0 |
|
VI. |
13 |
13 |
0 |
0 |
|
VII. |
11 |
11 |
0 |
0 |
|
VIII. |
18 |
18 |
0 |
0 |
|
IX. |
18 |
18 |
0 |
0 |
|
Trieda |
Počet |
Zamešk. hod. |
Zam. na žiaka |
Ospravedlnené |
Ospr. na žiaka |
Neospr. |
Neosp. na žiaka |
|
I. |
9 |
664 |
78,11 |
664 |
78,11 |
0 |
0 |
|
II. |
9 |
611 |
67,89 |
611 |
67,89 |
0 |
0 |
|
III. |
9 |
193 |
24,12 |
193 |
24,12 |
0 |
0 |
|
IV. |
10 |
785 |
78,50 |
785 |
78,50 |
0 |
0 |
|
V. |
10 |
807 |
80,75 |
807 |
80,75 |
0 |
0 |
|
VI. |
13 |
724 |
60,33 |
724 |
60,33 |
0 |
0 |
|
VII. |
11 |
965 |
87,72 |
965 |
87,72 |
0 |
0 |
|
VIII. |
18 |
1 593 |
88,50 |
1 593 |
88,50 |
0 |
0 |
|
IX. |
18 |
1 818 |
101,00 |
1 817 |
100,94 |
1 |
0,06 |
Spolu |
107 |
8 160 |
78,46 |
8 159 |
78,07 |
1 |
0,01 |
|
Názov |
Počet žiakov |
Úspešnosť v % |
Iný údaj o úspešnosti |
|
Testovanie SJL |
18 |
54,2 |
10,83 |
|
Testovanie MAT |
18 |
53,6 |
10,72 |
|
Učebný variant |
1. |
2. |
3. |
4. |
5. |
6. |
7. |
8. |
9. |
Spolu |
|
Počet tried v ročníku |
1 |
1 |
1 |
1 |
1 |
1 |
1 |
1 |
1 |
9 |
|
Športová príprava |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matematika 5.-9. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cudzie jazyky 1.-9. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cudzie jazyky 3.-9. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cudzie jazyky 5.-9. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Výtvarná výchova 1.-9. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hudobná výchova 1.-9. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Technická výchova 5.-9. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Variant 1.,2.,3. |
|
|
|
3. |
|
|
|
2. |
2. |
|
|
Iné ( uveďte ) |
ISCED1 |
ISCED1 |
ISCED1 |
|
ISCED2 |
ISCED2 |
ISCED2 |
|
|
|
|
Učebný variant |
Trieda |
Predmet |
Počet hodín v týždni |
|
2 |
VIII. |
Anglický jazyk |
1 |
|
2 |
IX. |
Matematika |
1 |
|
|
Počet tried |
Počet žiakov |
Počet individ. integrovaných |
|
Nultého ročníka |
0 |
0 |
0 |
|
Prvého ročníka |
1 |
9 |
0 |
|
Bežných tried |
8 |
98 |
15 |
|
Špeciálnych tried |
0 |
0 |
0 |
|
Pre nadaných |
0 |
0 |
0 |
|
Spolu |
9 |
107 |
15 |
|
|
Pracovný pomer |
Počet pedag.
prac. |
Počet nepedag.
prac. |
Počet úväzkov
pedag. prac. |
Počet úväzkov
nepedag. prac. |
|
1. |
TPP |
6 |
4 |
6 |
3,80 |
|
2. |
DPP |
4 |
|
3,82 |
|
|
3. |
Na dohodu |
3 |
|
0,47 |
|
|
|
Spolu |
13 |
4 |
10,29 |
3,80 |
|
Z riadku 1 |
Znížený úväzok |
0 |
|
0 |
|
|
|
ZPS |
|
|
|
|
|
|
Spolu |
13 |
4 |
10,29 |
3,80 |
|
počet |
kvalifikovaných |
nekvalifikovaných |
spolu |
|
učiteľov |
10 |
0 |
10 |
|
vychovávateľov |
1 |
0 |
1 |
|
asistentov učiteľa |
0 |
0 |
0 |
|
spolu |
11 |
0 |
11 |
|
Trieda |
Predmet |
Počet hodín
týždenne |
|
V.-VII. |
Občianska náuka |
3 |
|
VIII.-IX. |
Občianska výchova |
2 |
|
VIII.-IX. |
Technická výchova |
2 |
|
VII. |
Technika/ Svet práce |
1 |
|
VI.-IX. |
Fyzika |
6 |
|
V.-IX. |
Dejepis |
8 |
|
Spolu |
|
22 |
|
Ďalšie
vzdelávanie |
Počet
absolventov |
Počet
študujúcich |
|
1.kvalifikačná skúška |
4 |
|
|
2.kvalifikačná skúška |
|
|
|
štúdium školského manažmentu |
1 |
|
|
špecializačné inovačné štúdium |
|
4 |
|
špecializačné kvalifikačné |
1 |
1 |
|
postgraduálne |
|
|
|
doplňujúce pedagogické |
|
|
|
vysokoškolské pedagogické |
10 |
|
|
vysokoškolské nepedagogické |
|
|
|
Názov súťaže |
Počet žiakov |
Okr. kolo/umies. |
Kraj./umies.
kolo |
Národ. kolo |
Medzinár. kolo |
|
Olympiáda v SJL |
2 |
1 ž. ÚR |
|
|
|
|
Biologická olympiáda kat. C, D |
3 |
1 ž. 2. m 1 ž. 5. m |
1 ž. 6. m |
|
|
|
Pytagoriáda |
51 |
13 ž. |
|
|
|
|
Fyzikálna olympiáda kat..E, F |
2 |
1 ž. 1. m |
1 ž. ÚR |
|
|
|
Európa v škole – lit. časť |
62 |
4 ž. / 1ž. 3.m. |
|
|
|
|
Rozprávkové vretienko |
13 |
2 ž. |
|
|
|
|
Štúrov a Dubčekov rétorický Uhrovec |
14 |
1 ž./1.ž. 1. m |
1 ž. |
|
|
|
Šaliansky Maťko |
7 |
3 ž. |
|
|
|
|
Beniakove Chynorany |
26 |
3 ž. |
|
|
|
|
Olympiáda v AJ |
6 |
1 ž. 10 m. |
|
|
|
|
Európa v škole – výtv. časť |
107 |
10 ž. /1 ž. 3.m. |
|
|
|
|
Matematická olympiáda |
21 |
12 ž./1 ž. 2. m 1.ž. 3.m. |
1 ž. |
|
|
|
Genius Logicus |
7 |
|
|
7 |
|
|
Geografická olympiáda |
5 |
1 ž. 3. m |
1 ž. |
|
|
|
Chemická olympiáda |
2 |
2 ž. |
|
|
|
|
Vedom. súťaž – Envirootázniky |
1 |
|
|
1 |
|
|
Slávik Slovenska |
15 |
1 ž. |
|
|
|
|
Anna Franková – odkaz dejín – lit. |
18 |
3 ž. /2ž. 3.m. |
|
|
|
|
Anna Franková – odkaz dejín – výtv. |
24 |
5 ž. /1 ž.2.m. 1 ž. 3. m. |
|
|
|
|
Vesmír očami detí |
107 |
20 ž |
|
|
|
|
Tu bývam |
107 |
50 ž. |
|
|
|
|
Návrh na obal žiackej knižky |
72 |
3 ž. |
|
|
|
|
Zelený svet |
45 |
10 ž. |
|
|
|
|
Biblická výtvarná súťaž |
35 |
6 ž. |
|
|
|
|
Nakresli pravekého človeka |
10 |
6 ž. |
|
|
|
|
Záhrada, akú chcem mať |
89 |
25 ž. |
|
|
|
|
Požiare varujú |
107 |
31 ž. |
|
|
|
|
Náš guľatý svet |
|
10 ž. |
|
|
|
|
Vo farbách je krajší svet |
35 |
35 ž. |
|
|
|
|
Vysnívaná záhrada |
45 |
10 ž. |
|
|
|
|
Najlepší vyhráva |
35 |
11 ž. / 1 ž. 3.m. |
|
|
|
|
OOĽA Chynorany |
|
31 ž./ 1 ž. 1. m 3 ž. 2. m. 3 ž. 3. m. |
|
|
|
|
Memoriál R. Jašíka |
|
16 ž. / 1 ž. 1. m 4 ž. 2. m. |
|
|
|
|
Cezpoľný beh |
69 |
11 ž. |
|
|
|
|
Školský pohár vo veľkom futbale |
|
14 ž. / 2.m. |
|
|
|
|
Stolnotenisový turnaj |
22 |
|
|
|
|
|
Street Hockey šk. liga |
|
9 ž. 4. m OBK |
|
|
|
|
Minifutbal – st. žiaci |
|
10 ž./ 2. m OBK |
|
|
|
|
Minifutbal - st. žiačky |
|
10 ž. /3. m OBK |
|
|
|
|
Hľadáme nového Jozefa Plachého |
25 |
6 ž. |
|
|
|
|
Atletické preteky J. Chochulu |
|
23 ž./ 1 ž. 3. m
|
|
|
|
|
Talentárium Bojnice |
12 |
|
|
|
|
|
Týždeň zdravia- tancovanie Macareny |
12 |
|
|
|
|
·
školský časopis JEFFO – od školského roku
2005/2006,
·
detský karneval,
·
slávnostný zápis do 1. ročníka,
·
realizácia dekanátneho kola Biblickej
olympiády,
·
aktívna
účasť v projekte Ligy proti rakovine - Deň narcisov (vyzbierané
€ 262,27),
·
Deň jabĺk,
·
Beh oslobodenia Skačian,
·
tvorivé vianočné a veľkonočné dielne
pre žiakov, rodičov a širokú verejnosť
·
účasť na výstave ovocia a zeleniny (vlastné
výpestky a výrobky z nich),
·
účasť na akcii Vyčistime si Slovensko pri príležitosti
Dňa Zeme,
·
účasť na celoslovenskom rekorde v tancovaní Macareny
·
zber papiera ,
·
novoročné stretnutie s bývalými zamestnancami
školy,
·
webová stránka školy.
kultúrne/iné programy pre obec:
·
akadémia ku Dňu matiek,
·
program na stavanie mája,
·
cvičenie pre ženy,
·
informovanie o školských akciách
prostredníctvom obecného rozhlasu a informačného občasníka obce Skačianske
noviny.
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
Dlhodobé – Škola podporujúca zdravie
1. Zlepšenie
životného prostredia:
· vymaľovanie tried, WC - svojpomocne,
· svojpomocná oprava školského zariadenia,
2. Starostlivosť o zdravie žiakov a
zamestnancov školy:
· zber liečivých rastlín a ich využívanie v školskej jedálni,
· pitný režim pre žiakov 1.-4. ročníka, detí v ŠKD.
3.
Skvalitnenie a humanizácia výchovno-vzdelávacieho procesu:
· prehlbovať poznatky žiakov o obci, regióne.
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 2010/2011
Druh inšpekcie: komplexná
Výsledky inšpekčnej činnosti boli odoslané zriaďovateľovi školy.
Priestory školy: vyhovujúce, okrem učební a chodby na I. poschodí, kde zateká strecha
Počet učební: 17, z toho
· odborných učební: 9 (cudzích jazykov, prírodopisu, chémie/fyziky, hudobná výchova, , počítačová - 12 ks PC 1, počítačová - 8 ks PC 2, knižnica, cvičná kuchynka, multimediálna s interaktívnou tabuľou sa momentálne nedá využívať kvôli zatekajúcej streche),
· futbalové ihrisko: 1,
· telocvičňa: 1,
· ŠKD: 1 oddelenie,
· školská jedáleň: 1,
Potreby a pripravované plány:
· vybudovanie jazykového laboratória (projekt),
· modernizácia učebných pomôcok,
· doplniť knižničný fond,
· zvýšenie fondu učebných pomôcok: ZŠ, ŠKD.
· výmena podlahovej krytiny,
· vymaľovanie tried,
· doplnenie a výmena školského nábytku (skrinky, lavice do tried, interiérové vybavenie chodieb), zakúpenie stoličiek
· vybudovanie oddychovej zóny,
· výmena okien,
· zateplenie,
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov: € 191 496
2. Príspevky na čiastočnú úhradu
nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby,
ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
ŠKD: € 385,24 MŠ: € 917,90
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
€ 2 710,40
mzdy: € 1 956
odvody: € 147
materiál: € 268,40
energie: €
339
4. Finančné prostriedky získané od
rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb
a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
5. Iné finančné prostriedky
získané podľa osobitných predpisov
Doprava žiakov: €
1 654,74 (čerpané 1 597,80 €, vrátené zriaďovateľovi 56,94 €)
HN: školské
potreby: € 381,65 (čerpané 381,65 €)
strava: € 1 714,13 (čerpané 1 679,33€, vrátené
zriaďovateľovi 34,80 €)
· vyučovanie anglického jazyka od 1. ročníka,
· realizácia projektu Škola podporujúca zdravie,
· Deň otvorených dverí pre rodičov,
· zrealizovanie besied pre žiakov - spolupráca s Centrom pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie, Policajným zborom
· realizácia výchovného koncertu,
· návšteva dopravného ihriska,
· využívanie elektronickej žiackej knižky.
Oblasti, v ktorých škola dosahuje
dobré výsledky:
· vedomostné súťaže,
· tanečné súťaže,
· športové súťaže,
· umiestnenie žiakov 9. ročníka,
· celoplošné testovanie žiakov 9. roč. v predmete MAT – nad slovenský priemer,
· záujem o mimoškolskú činnosť,
· príprava kultúrnych programov nielen v rámci školy, ale aj pre obec.
Oblasti, v ktorých sú nedostatky :
· domáca príprava na vyučovanie,
· výsledky celoplošného testovania žiakov 9. ročníkov v predmete slovenský jazyk,
· malý záujem niektorých rodičov o prácu ich detí v škole.
Návrh opatrení:
· sústrediť pozornosť žiakov na prípravu na celoplošné testovanie žiakov 9. ročníka v predmete slovenský jazyk – posilnenie vyučovania slovenského jazyka v 9. roč.,
· naďalej posilňovať vyučovanie anglického jazyka – zameranie ŠkVP,
· zlepšiť spoluprácu s rodičmi,
· zrekonštruovať priestory vedľa telocvične, aby sa využívali na hodinách telesnej
výchovy
Všetci žiaci boli prijatí na školy, ktoré si vybrali. Z 18 žiakov 17 žiakov bolo prijatých na maturitné smery, 1 žiak na strednú odbornú školu bez maturity.
Pri tvorbe rozvrhu hodín sa dodržiavajú psychohygienické zásady. Väčšina žiakov je zo Skačian, avšak máme dochádzajúcich žiakov z Hradišťa a Partizánskeho. Vyučovanie sa začína o 7.50 hod, je v dopoludňajších i odpoludňajších hodinách. V 1.-4. ročníku je streda oddychový deň bez domácich úloh.
Deti v ŠKD (o.i.) sa pripravujú na vyučovanie na nasledujúci deň (tí, ktorí to majú napísané v zápisnom lístku).
|
Názov záujmového
krúžku |
Počet detí |
Počet skupín |
|
Mladý prírodovedec |
17 |
1 |
|
Pohybové hry |
18 |
1 |
|
Šikovné ruky |
16 |
1 |
|
Tenisový krúžok |
10 |
1 |
|
Dramatický krúžok |
9 |
1 |
|
Školský časopis |
15 |
1 |
|
Športový krúžok |
19 |
1 |
|
Spolu |
104 |
7 |
Škola aktívne spolupracuje s rodičmi v rámci rodičovského združenia. Pripravuje kultúrne programy pre obec. Rodičia pomáhali pri organizovaní a zabezpečovaní rozlúčky s deviatakmi. Spoluorganizujeme zber papiera. Rodičovské združenie finančne podporuje aktivity školy (cestovné detí na súťaže, ceny na súťaže, karneval). Škola poskytuje telocvičňu pre organizované skupiny obyvateľov.
Vypracoval: Mgr. Darina Kurilová
Skačany 30. júna 2011
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 01. júla 2011
Rada školy na svojom zasadnutí dňa októbra 2011 bola oboznámená so Správou o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za školský rok 2010/2011.
Správu berie na vedomie.
Správa o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za školský rok 2010/2011 bola prerokovaná a schválená na zasadnutí Obecného zastupiteľstva v Skačanoch dňa 4.októbra 2011 Uznesením č. 7 /2011.
Powered by aSc EduPage