• Jesenná súťaž so Slovak Ventures

• V posledných týždňoch stála pre našimi piatakmi kreatívna úloha. Mali vymyslieť a ilustrovať vlastný komiks v angličtine. Aktivita bola súčasťou jesennej súťaže spoločnosti Slovak Ventures. Žiaci mohli pracovať samostatne, prípadne v tímoch. Svoj komiks mali možnosť spracovať voľnou technikou vo formáte A4 s niekoľkými stranami. Veľmi ma teší, že sa zapojili všetci piataci a vznikli tak naozaj originálne dielka. Zúčastnením sa tejto súťaže som sa snažila podporiť svojich žiakov v používaní cudzieho jazyka i mimo vyučovacích hodín, rovnako bolo cieľom podporiť ich vnútornú motiváciu a kreativitu. V neposlednom rade si touto aktivitou vyskúšali prácu v tímoch. Všetky práce bolo jedinečné a stáli deti úsilie a čas. Do samotnej súťaže sme však mohli poslať len päť takých, ktoré najlepšie spĺňali kritériá. Boli to komiksy Crazy Day od tímu v zložení Emmka Košíková, Lucka Cvopová a Nikolas Žuchovský, The magic fountain od Melissy Jakubíkovej, Minecraft Magic Halloween od Vladka Králika, Five nights at Freddy´s v podaní Nelky Pilátovej a Nicol Ivančíkovej, ako aj komiks Lego City od Mateja Unterfranca. Výsledky súťaže ako takej sa dozvieme v polovici decembra 2023. Odborná porota bude hodnotiť odovzdané komiksy detí z celého Slovenska na základe kvality a kreativity spracovania. Súťažiaci môžu vyhrať tzv. Výherný balíček, ktorý obsahuje školské potreby, spoločenské hry, zjednodušené čítanie od Disney a Marvel, ale aj zábavné hry pre precvičenie angličtiny.