• Deň učiteľov

• Deň učiteľov v tomto roku pripadol na prázdninový deň, tak sme sa rozhodli osláviť tento sviatok rozhlasovou reláciou už v utorok 26.3.2024. Svojou básňou venovanou všetkým pedagogickým zamestnancom školy nás potešil žiak Adam Toma z  IX. A.  Milými slovami a rýmami sa poďakoval svojim učiteľom za ich každodenné úsilie naučiť žiakov nové veci, ale i láskavý prístup a empatiu. Milým prekvapením bola i malá pozornosť  od žiakov VI.A.

Osláviť prácu pedagógov mali možnosť i deti z druhého stupňa.  Na hodinách angličtiny sa vybraní žiaci mohli „ zahrať“ na učiteľov  a odučiť svojich spolužiakov podľa vlastných predstáv. V ôsmom ročníku to bol Adam Blaney, ktorý kamarátov učil najdlhšie anglické slová. U deviatakov Toni Žuchovský preberal slovnú zásobu týkajúcu sa nebezpečných situácií, piataci  Emka Hudecová a Tobias Mihálka skúšali žiakov slovíčka a zahrali sa s nimi slovnú hru.  U šiestakov Viki Kráľová a Saška Jankeje zaujali starostlivo pripravenými pracovnými listami. Svojich žiakov dievčatá nezabudli patrične ohodnotiť.

Všetci žiaci v rolách učiteľov si podľa vlastných slov „hodiny naopak“ užili, no túto prácu by však ako profesiu denne  vykonávať nechceli. Vysvetlili to nedostatkom trpezlivosti i náročnosti tohto povolania.

• Veľkonočná angličtina vonku

• O tom, že angličtina sa nemusí učiť  len v priestoroch triedy sa presvedčili naši šiestaci. Je to trieda, ktorej žiaci sú na angličtine mimoriadne aktívni. Na každú hodinu striedavo vytvárajú tajničky z aktuálnej slovnej zásoby, aby otestovali spolužiakov, vedia si užiť anglické pesničky i rôzne hry.

Deň pred veľkonočnými prázdninami sme si užili vyučovaciu hodinu v exteriéri našej školy. Žiaci pracovali vo dvojiciach a s použitím farebných kried kreslili obrázky podľa jasných inštrukcií v anglickom jazyku. Mali tak za úlohu napríklad nakresliť jazero s kačkami a kvetmi vôkol, deti hrajúce sa na pestrofarebnej lúke či strom dekorovaný veľkonočnými vajíčkami.  V rámci aktivity si precvičovali porozumenie slovnej zásoby s tematikou Veľkej noci, strávili spoločný čas na čerstvom vzduchu a v neposlednom rade sa i zabavili na angličtine inak ako riešením cvičení