• Súťaž v hláskovaní ovládli piataci

• 26.2.2024 prebehla v našej škole Súťaž v hláskovaní. Víťazi triednych kôl štvrtého až šiesteho ročníka museli v prvej časti súťaže predviesť svoju znalosť hláskovať anglické slová podľa písanej predlohy na základe kartičky, ktorú si vylosovali. V ďalšom kole diktovali spamäti  správne znenie anglických výrazov pani učiteľke na tabuľu. V hláskovaní sa nesmeli ani raz pomýliť, ani príliš dlho váhať nad správnou odpoveďou. Traja najlepší vo  finále hláskovali krkolomné slová či zložité geografické názvy, ktoré im náhodne vybral online nástroj Wheel of names.

Najúspešnejšími súťažiacimi sa stali traja piataci:

1. miesto Andrej Struhár

2. miesto Nikolas Žuchovský

3. miesto Tobias Mihálka

Všetkým zúčastneným ďakujeme za ich čas, entuziazmus a úsilie venované našej súťaži.

Tešíme sa na Vás opäť o rok.

• Dvojnásobný úspech v Šalianskom Maťkovi

• Dňa 15. februára 2024 sa dvaja žiaci z 1. stupňa zúčastnili okresného kola recitačnej súťaže povestí „Šaliansky Maťko“. Lucka Krbúšiková nás zastupovala v 1. kategórií (2. – 3. ročník), jej brat Filipko reprezentoval našu školu v druhej kategórií (4. – 5. ročník).

Povestné, že jablko nepadne ďaleko od stromu, sa v tomto prípade potvrdilo. Obaja súrodenci zaujali odborné oči i uši porotcov nielen technickou prípravou recitátora – artikuláciou, dokonalým zvládnutím priamej reči, ale do svojho rečového potenciálu vložili aj cit pre hravosť, úsmevnosť a tvorivosť.

Lucka obsadila 2. miesto, Filipko si odniesol „bronzovú“ medailu.

Fotografie zo školského a okresného kola si pozrite vo fotogalérii.

• Úspech našich piatakov na okresnom kole Matematickej olympiády.

• Po úspešnom zvládnutí domáceho kola matematickej olympiády našu školu dňa 24.januára 2024 reprezentovali  v okresnom kole traja žiaci z piateho ročníka.   Z 15 žiakov ôsmych škôl v okrese sa naši žiaci umiestnili nasledovne:

Tobias Mihálka – 2. miesto,

Jozef Hozák – 3. miesto,

Lucia Cvopová – 6. miesto.

Gratulujeme našim šikovným žiakom, prajeme veľa úspechov z matematiky aj v ďalšom školskom roku.

• Oslávili sme sviatok lásky a priateľstva

• 14.februára 2024 navštívila našich žiakov a zamestnancov „Valentínska patrola“. Štyri žiačky deviateho ročníka doručovali deťom i dospelým krásne valentínske pozdravy od tých, ktorí v tento výnimočný deň mysleli na svojich kamarátov, spriaznené duše i lásky. Svoje vyznania vkladali počas uplynulých dní do označenej krabice pri zborovni a vo sviatok sv. Valentína tak mohla patrola počas prestávok urobiť radosť malým i veľkým. Bolo krásne sledovať, ako malý kus papiera vyčaril úsmev na tvári, rozžiaril oči či potešil detskú dušičku. Zamilovaným doručenie valentínky vohnalo červeň do tváre, kamaráti si venovali objatie a i my dospelí sme mali dôvod pre krajší deň. Veď 14. Február je oslavou nielen lásky, ale i náklonnosti a priateľstva. A prejavovať si lásku a sympatiu je v dnešnej dobe „hejtu“ nesmierne dôležité. Ako tento deň prebiehal, uvidíte vo fotogalérii.

• Ďalší úspech našich volejbalistiek

• Okresná súťaž vo volejbale štvoríc dievčat priniesla ďalšie pekné umiestnenie pre ZŠ s MŠ Skačany. Naše dievčatá sa v silnej konkurencii nestratili a obsadili 3. miesto, keď v poslednom zápase porazili ZŠ Žabokreky 2:1 na sety. Reprezentovali nás: M. Kubačková, L. Ševčíková, P. Šramková, V. Mináriková, V. Unterfrancová. Dievčatám za bojovný výkon ďakujeme a želáme veľa úspechov v budúcom turnaji.

ZŠ Skačany  2 : 1  ZŠ Chynorany

ZŠ Skačany  0:2   ZŠ Veľká okružná