• Veľký sviatok  hokeja

• 14.5.2024 ožila naša škola hokejom, nakoľko sme sa zapojili do ďalšej akcie projektu Hrdá škola – Deň hokeja 2024. Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji sa presunuli do srdca Európy a našou úlohou bolo ostatným školám ukázať, ako vieme byť hrdí na svoj národ, svoj tím, na svojich spolužiakov.V tento deň prišli naši žiaci na vyučovanie v hokejových dresoch a vybavení hokejovou výstrojou. Tváre si pomaľovali národnými farbami a zovšadiaľ sa ozývala hudba a spev. Každá trieda ako správny kolektív sa zomkla, aby si užila fandenie tomuto mimoriadne obľúbenému športu. Veď sme súťažili o to, v ktorej triede sa do udalosti zapojí najviac jej členov. Deti svojím entuziazmom a tvorivosťou doslova šokovali – zapojilo sa až 75% percent žiakov školy! Celkovo šesť tried dokázalo zmobilizovať svoje sily, preukázať tímového ducha a do akcie sa zapojili všetci. Triedy I.A, II.A, III.A, IV.A, V.A a VI.A si tak mohli užiť sladkú odmenu.

Všetkým zapojeným žiakom a kolegom ďakujem za perfektné prevedenie tohto špeciálneho dňa, hokejistom držíme palce do boja a už teraz sa môžeme tešiť na Deň šialených účesov budúci týždeň.

Fotografie si pozrite vo fotoalbume.

• Okresné kolo - Slávik Slovenska

• Dňa 10.5.2024 sa v priestoroch Základnej umeleckej školy v Partizánskom uskutočnilo okresné kolo speváckej súťaže Slávik Slovenska. Našu školu v speve ľudových piesní reprezentovali dvaja žiaci – súrodenci Majka a Jojko Hozákoví – víťazi školského kola v I. a II. kategórii.  Konkurencia bola veľká, ale naši speváci sa v nej nestratili a svojim prejavom prispeli k vysokej úrovni súťaže.

• Guľatý svet

• Dňa 30. apríla 2024 pri príležitosti Dňa Zeme sa v ZŠ Športovcov vo Veľkých Bieliciach uskutočnilo okresné kolo výtvarnej súťaže „Náš guľatý svet“.  Našu školu reprezentovali dvaja zástupcovia z 1. až 4. ročníka:

I.A trieda:      Jasminka Blaney, Simonka Utekalová

II.A trieda:     Natálka Košíková, Mirka Mihálková

III.A trieda:   Saška Fodorová, Esterka Vavrová

IV.A trieda:   Vivi Gogová, Filipko Griač

Tento rok bolo kreslené umenie zamerané na tému „Tajomstvá Zeme“. Zažili sme deň plný zábavy a obohatený o náučné environmentálne aktivity, vďaka bielickej hvezdárni sme si pozreli 6-metrový model Zeme a cez teleskop sme pozorovali Slnko a slnečné erupcie. Všetkým súťažiacim sa podarilo vytvoriť jedinečné obrázky. Odchádzali sme s dobrým pocitom a plní nových skúseností a priateľstiev, nabití zážitkami a najmä pocitom entuziazmu do ďalšieho ročníka.

Srdečne blahoželáme!

Foto v prílohe

• Tretie miesto našich dievčat v okresnej atletike

• Ďalšia športová súťaž a ďalšie pekné výkony našich žiakov. Tento rok sa darilo najmä dievčatám, keď v postupovej okresnej súťaži v atletike obsadili skvele tretie miesto. Chlapci nastúpili vo výrazne omladenom zložení a aj napriek pekným výkonom sa im nepodarilo obsadiť medailové pozície.

Naše úspechy:

Ševčíková L. – 1.miesto skok do diaľky, 2. miesto 60m, 2. miesto štafeta 4x60.

Bőhmová R. – 1. miesto skok do výšky, 2. miesto štafeta 4x60.

Janíčková N. - 2. miesto štafeta 4x60. + (osobný rekord skok do výšky, skok do diaľky)

Žišková B. - 2. miesto štafeta 4x60.

Ďalej nás reprezentovali: E. Morvayová, M. Zuzulová, P. Ďuriš, S. Števica, M. Habala, A. Pilát, A. Blaney, M. Humaj.

Reprezentantom ďakujeme a držíme palce pri ďalších súťažiach.

• Naše ôsmačky postúpili s projektom do celoslovenského kola

• Počas jesenných a jarných mesiacov pracovali naše šikovné ôsmačky Ninka Sofia Janíčková a Natálka Podoliaková na tvorbe antonymického anglicko-slovenského slovníka. Zapojili sa tak do medzinárodného projektu Slovíčka v malíčku – Môj slovník z reality určený pre kreatívnych jazykových nadšencov od šesť do pätnásť rokov. Projekt sa realizuje od roku 2013, pričom propozície akou formou má byť slovník vytvorený, sa menia každý rok. Tentoraz si  autorky slovníka museli zvoliť desať ľubovoľných písmen abecedy a na každé z nich uviesť a nakresliť (namaľovať) jedno slovo a jeho antonymum (slovo opačného významu). Ku každej dvojici slov bolo ďalej potrebné vytvoriť vety v dvojjazyčnej forme.  Slová mohli byť vyobrazené na samostatnom liste papiera alebo i viaceré prehľadne  na jednom liste papiera. Povolená bola kresba perom, ceruzkou, pastelkami, voskovkami, temperovými či inými typmi farieb. Naše dámy sa rozhodli znázorniť slová pastelkami. Finálnou časťou projektu bolo naskenovanie práce a jej následné zaslanie vo forme PowerPoint prezentácie. Súťaž ako taká má tri kolá: postupové, finálové (celoslovenské) a medzinárodné. Každý rok sa zapojí so svojimi prácami niekoľko sto detí. Najviac s anglickou verziou. S radosťou sme zistili, že slovník dievčat našej školy splnil náročné požiadavky odbornej poroty, a tým pádom  postúpil do celoslovenského kola. Finalisti  budú vybratí na základe splneného zadania pre slovník, jazykovej správnosti a tvorivej myšlienky v priebehu mesiaca máj 2024. Držíme našim dievčatám silno palce a už teraz sme hrdí, že na to, že ich máme.