• Oznam

• Riaditeľka ZŠ s MŠ Skačany oznamuje žiakom a občanom, že počnúc dnešným dňom 1.3.2024 bude areál školy v popoludňajších hodinách a v čase víkendov, sviatkov a prázdnin uzatvorený. Žiadame občanov, aby rešpektovali zákaz vstupu do areálu.

• Návšteva DAB v Nitre

• Žiaci štvrtého, piateho a siedmeho ročníka navštívili 28. februára 2024 mesto Nitra, presnejšie si prišli pozreli muzikál „Povala“.

Príbeh zvláštnej povaly ponúkol všetko, čo detská a dospievajúca duša miluje – duchov rozprávkových postáv, gangstra Barabáša, robota, ďaleký vesmír, ale i vtipnú babičku, smiešnych detektívov Lupu a Brzdu a samozrejme, nemohla chýbať i láska Rádiusa a Mišky. Naše deti priklincovalo ku kreslám dobrodružstvo, na-pätie, tajomstvo i humor. Čo je najdôležitejšie, všetko dobre dopadlo! Chytľavé melódie a výkony hercov boli napokon zaslúžene odmenené obrovským potleskom....

Diaľka delí nás od zázrakov,

od ríše hviezd.

Je v nej toľko krás,

že túžiš sám hneď k nej zaletieť.

Hľadím na tú ríšu, tíško žasnem,

viem, že na tie hviezdy nedočiahnem!

Svet je šíry, ja som primalý.

Áno, tu som doma! Tu mi na všetkom záleží

• Karaoke party

• 13.februára 2024 sa naša škola rozozvučala aj v rytme populárnych a známych piesní.Spočiatku nesmelé tóny svojich obľúbených interpretov a skladieb predviedli účastníci pred mladšími aj staršími kamarátmi. Niektorí veru po prvý krát ukázali svoj talent. Počas karaoke diváci svojim potleskom našich spevákov povzbudili a tých, ktorí mali väčšiu odvahu sa predviesť odborná porota v zložení pani učiteliek odmenila diplomom a vecnou cenou za to, že si pripravili pre nás pekný zážitok. Dúfame, že týmto svojim vystúpením povzbudili ďalších svojich kamarátov, váhajúcich spevákov. Dovidenia v ďalšom ročníku KARAOKE SHOW.

• Súťaž v hláskovaní ovládli piataci

• 26.2.2024 prebehla v našej škole Súťaž v hláskovaní. Víťazi triednych kôl štvrtého až šiesteho ročníka museli v prvej časti súťaže predviesť svoju znalosť hláskovať anglické slová podľa písanej predlohy na základe kartičky, ktorú si vylosovali. V ďalšom kole diktovali spamäti  správne znenie anglických výrazov pani učiteľke na tabuľu. V hláskovaní sa nesmeli ani raz pomýliť, ani príliš dlho váhať nad správnou odpoveďou. Traja najlepší vo  finále hláskovali krkolomné slová či zložité geografické názvy, ktoré im náhodne vybral online nástroj Wheel of names.

Najúspešnejšími súťažiacimi sa stali traja piataci:

1. miesto Andrej Struhár

2. miesto Nikolas Žuchovský

3. miesto Tobias Mihálka

Všetkým zúčastneným ďakujeme za ich čas, entuziazmus a úsilie venované našej súťaži.

Tešíme sa na Vás opäť o rok.

• Dvojnásobný úspech v Šalianskom Maťkovi

• Dňa 15. februára 2024 sa dvaja žiaci z 1. stupňa zúčastnili okresného kola recitačnej súťaže povestí „Šaliansky Maťko“. Lucka Krbúšiková nás zastupovala v 1. kategórií (2. – 3. ročník), jej brat Filipko reprezentoval našu školu v druhej kategórií (4. – 5. ročník).

Povestné, že jablko nepadne ďaleko od stromu, sa v tomto prípade potvrdilo. Obaja súrodenci zaujali odborné oči i uši porotcov nielen technickou prípravou recitátora – artikuláciou, dokonalým zvládnutím priamej reči, ale do svojho rečového potenciálu vložili aj cit pre hravosť, úsmevnosť a tvorivosť.

Lucka obsadila 2. miesto, Filipko si odniesol „bronzovú“ medailu.

Fotografie zo školského a okresného kola si pozrite vo fotogalérii.