• Úspech našich piatakov na okresnom kole Matematickej olympiády.

• Po úspešnom zvládnutí domáceho kola matematickej olympiády našu školu dňa 24.januára 2024 reprezentovali  v okresnom kole traja žiaci z piateho ročníka.   Z 15 žiakov ôsmych škôl v okrese sa naši žiaci umiestnili nasledovne:

Tobias Mihálka – 2. miesto,

Jozef Hozák – 3. miesto,

Lucia Cvopová – 6. miesto.

Gratulujeme našim šikovným žiakom, prajeme veľa úspechov z matematiky aj v ďalšom školskom roku.

• Oslávili sme sviatok lásky a priateľstva

• 14.februára 2024 navštívila našich žiakov a zamestnancov „Valentínska patrola“. Štyri žiačky deviateho ročníka doručovali deťom i dospelým krásne valentínske pozdravy od tých, ktorí v tento výnimočný deň mysleli na svojich kamarátov, spriaznené duše i lásky. Svoje vyznania vkladali počas uplynulých dní do označenej krabice pri zborovni a vo sviatok sv. Valentína tak mohla patrola počas prestávok urobiť radosť malým i veľkým. Bolo krásne sledovať, ako malý kus papiera vyčaril úsmev na tvári, rozžiaril oči či potešil detskú dušičku. Zamilovaným doručenie valentínky vohnalo červeň do tváre, kamaráti si venovali objatie a i my dospelí sme mali dôvod pre krajší deň. Veď 14. Február je oslavou nielen lásky, ale i náklonnosti a priateľstva. A prejavovať si lásku a sympatiu je v dnešnej dobe „hejtu“ nesmierne dôležité. Ako tento deň prebiehal, uvidíte vo fotogalérii.

• Ďalší úspech našich volejbalistiek

• Okresná súťaž vo volejbale štvoríc dievčat priniesla ďalšie pekné umiestnenie pre ZŠ s MŠ Skačany. Naše dievčatá sa v silnej konkurencii nestratili a obsadili 3. miesto, keď v poslednom zápase porazili ZŠ Žabokreky 2:1 na sety. Reprezentovali nás: M. Kubačková, L. Ševčíková, P. Šramková, V. Mináriková, V. Unterfrancová. Dievčatám za bojovný výkon ďakujeme a želáme veľa úspechov v budúcom turnaji.

ZŠ Skačany  2 : 1  ZŠ Chynorany

ZŠ Skačany  0:2   ZŠ Veľká okružná