• Všetkovedko 2023

• Dňa 28. novembra 2023 bojovali žiaci našej školy v celoslovenskej vedomostnej súťaži „Všetkovedko“. Veľký súboj o najmúdrejšieho medzi najbystrejšími zviedli žiaci z 1. stupňa. Otázky boli zamerané na preverovanie vedomostí z vyučovacích predmetov matematika, slovenský jazyk, vlastiveda, prírodoveda/prvouka a anglický jazyk. V každej zo štyroch tried sa našli žiaci, ktorí obstáli v silnej konkurencii z celého Slovenska:

1. ročník:     Jarko Jankeje

2. ročník:     Ninka Kližanová

3. ročník:     Lucka Krbúšiková, Adelka Fodorová, Mirka Hudecová

4. ročník:     Jurko Miške, Filipko Krbúšik

Všetci žiaci boli odmenení ceruzkami, najlepší získali aj tunelovú šatku a najmúdrejšie tretiačky Lucka a Adelka okrem spomínaných darčekov dostali aj čierno-biely peračník.

• Príroda plná vedomostí

• Dňa 6. februára 2024 sa dvaja žiaci zo štvrtého ročníka zúčastnili vedomostnej súťaže „Príroda plná vedomostí“. Súťaž je určená len pre žiakov štvrtého ročníka a každoročne prebieha v priestoroch hvezdárne v Malých Bieliciach.

Filipko Griač a Jurko Miške sa svedomito pripravovali. Už osvojené vedomosti si dopĺňali novými poznatkami z oblasti vesmíru, živočíchov i rastlín. Ich snaha a dôkladná príprava im vyniesla 2. miesto, pričom na viťazov im chýbal jediný bod.

• Vianočný pozdrav

• Nech vianočný zvonček šťastím Vám zvoní,
            nech vianočný čas v lásku sa zmení,
            a tak krásne ako sa hviezda ligoce,
            tak nádherné a tajomné Vám prajeme Vianoce...

Vážení rodičia, milí žiaci,

prajeme Vám pokojné, pohodové a požehnané vianočné sviatky prežité v kruhu najbližších. Nech sa Vám splnia priania, zabudnite na smútok a zanechajte zvady.

Zároveň prajeme všetko dobré do nového roka, hlavne veľa zdravia, šťastia a pohody.

zamestnanci ZŠ s MŠ Skačany

• Školské kolo Pytagoriády

• Dňa 12. a 13. decembra  prebehli online formou školské kolá matematickej súťaže Pytagoriáda. Do súťaže sa celkovo zapojilo 43 žiakov, ktorí riešili vo svojich kategóriách 15 úloh.  Úspešní riešitelia museli mať správne aspoň 10 príkladov a za každé ušetrené 4 minúty času získali ďalšie body navyše.

Výsledková listina našich úspešných riešiteľov:

Kategória P3:

Ondrej Miške – 25 bodov

Adela Fodorová – 24 bodov

Lucia Krbúšiková – 23 bodov

Leo Bičan – 22 bodov

Sára Mekyšová – 22 bodov

Kategória P4:

Filip Krbúšik  - 23 bodov

Hana Fodorová – 19 bodov

Paulína Bebiaková -19 bodov

Filip Griač -18 bodov

Kategória P5:

Tobias Mihálka – 20 bodov

Lucia Cvopová – 19 bodov

Kategória P7:

Jakub Struhár – 14 bodov

V kategória P6  a P8 nebol nikto úspešným riešiteľom.

Ďakujeme pani učiteľlke Fraňovej, Papšovej, Petríkovej a Mihálkovej za svedomitú prípravu žiakov. Čakáme na rozhodnutie komisie, ktorých žiakov pozvú v marci na reprezentáciu školy v okresnom kole. Dovtedy prajeme našim šikovným žiakom veľa vypočítaných príkladov.